Bach in De Waalse Kerk met Evan Bogerd en Jaap Eilander
Bach schreef veel muziek, o.a. voor orgel en klavecimbel. Sommige componisten hebben deze bewerkt voor piano. Tijdens dit concert ga je het allemaal horen. Op het beroemde Müller-orgel en Bösendorfer-vleugel van De Waalse Kerk.
Bach in De Waalse Kerk met Evan Bogerd en Jaap Eilander
Programma
Wie een toetsinstrument speelt, zoals een piano, keyboard of orgel en ook van Bach houdt, heeft geluk. Bach was ook een toetsenist. Hij heeft een immense hoeveel muziekstukken geschreven voor klavierinstrumenten. Veel daarvan is geschreven voor klavecimbel of orgel. Sommige muziek is bewerkt om geschikt te maken voor de instrumenten die wij nu hebben zoals de piano.
Tijdens dit Bachconcert ga je dit allemaal horen. Je zult merken hoe muziek van Bach nog steeds prachtig klinkt op orgel maar ook op het relatief moderne instrument, de piano.
De vraag ‘Hoe zou Bach het hebben gedaan’ is interessant maar deze avonden staat de interpretatie van Evan Bogerd op het orgel en Jaap Eilander op de piano centraal. Laat je verrassen door hun subtiele en soms robuuste aanpak van deze muziek op prachtige instrumenten.
In De Waalse Kerk van Amsterdam speelt Evan Bogerd op het Müller-orgel. Jaap Eilander speelt op de prachtige Bösendorfer vleugel.
Toegankelijkheid
Bach in De Waalse Kerk met Evan Bogerd en Jaap Eilander
Vergelijkbaar in Amsterdam

Festival Winteravonden aan de Amstel: Severin von Eckardstein en Ella van Poucke e.a.

Oyster Duo

De állermooiste madrigalen van Monteverdi

De Bösendorfer Series | Marietta Petkova beschrijft haar Leven in Muziek

Ella van Poucke - zes Cellosuites van Bach

OOM: A Nocte Temporis / Reinoud van Mechelen

Couleur Vocale: Cappella Sacelli

Hannes Minnaar | Bösendorfer Piano Series

Red Light Jazz: Denise Jannah & Atzko Kohashi
