Ghassan El Hakim + Farid Ghannam - Matinée Marocaine
Een Marokkaans festijn met theater en muziek op topniveau in Muziekgebouw aan 't IJ. Een middag lang zinderende klanken van gnawa (gnaoua), mysterieuze soefimuziek uit Marokko. Theatermaker Ghassan El Hakim opent het veelzijdige programma met een voorstelling over zijn dubbelzinnige relatie met gnawa. Gnawa-meester Abdellah El Gourd staat hem daar in bij; zijn helende muziek is decennialang nooit op plaat vastgelegd. Een unieke live-ervaring in een feestelijke sfeer. Farid Ghannam is een van de gastmusici van het Gnaoua Again! gezelschap. Hij is een zanger met wellicht wel de mooiste zangstem in dit genre.
Ghassan El Hakim + Farid Ghannam - Matinée Marocaine
Contact
Ghassan El Hakim + Farid Ghannam
Farid Ghannam is naast zanger ook een begenadigd speler van de guembri, een luit-achtig snaar- en percussie-instrument waarmee zowel melodie als bastonen worden voortgebracht. Ghassan El Hakim wilde gnawa-muziek vooral vermijden, omdat hij zijn moeder had zien flauwvallen bij het horen van deze muziek. Aangemoedigd door theatermaker Adelheid Roosen kwam hij zijn angsten onder ogen en ontmoette hij Maalem (meester) Abdellah El Gourd. Deze maestro bevestigde het vermoeden waar nog velen over in ontkenning zijn: de bron van gnawa ligt in het slavernijverleden van Marokko.
Dit programma is onderdeel van het Afrovibes Festival 2024 met theater en dans uit Afrika (2 t/m 13 oktober op diverse podia in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Zie: www.afrovibes.nl
Toegankelijkheid
Ghassan El Hakim + Farid Ghannam - Matinée Marocaine
Contact
Vergelijkbaar in Amsterdam

Amsterdam Sinfonietta + ISH Dance Collective - Het barre land in Muziekgebouw aan 't IJ

Belcea Quartet + Raphaël Merlin - Britten en Schubert

Rachmaninov Vespers Cappella Amsterdam

Charpentier: Leçons de ténèbres Ensemble Correspondances + Sébastien Daucé

SWR Vokalensemble - Fin de siècle

Nederlandse Bachvereniging - Het mooiste van Bach

Dianto Reed Quintet - Naar het bos (2+)

PRJCT Amsterdam, Maarten Engeltjes + Alexander Chance - Ode on the death of Mr. Henry Purcell

Flamenco Biënnale: Intermezzo 2024 Estrella Morente & Rafael Riqueni
