Journalistiek theater: Wat u inademt, heet immissie
Wat doe je als je buurman een chemische fabriek is? Dit najaar onderzoekt de redactie van De Balie Live Journalism samen met AT5 de dilemma’s tussen de overlastggevende industrie en oprukkende woningbouw. Locatie: Huis van de Wijk De Evenaar, Kometensingel 189, Amsterdam. Start: 20:00 uur
Journalistiek theater: Wat u inademt, heet immissie
Locatie
Ziek van de fabriek
Een alleenstaande moeder verhuist naar de rand van de stad om rust te vinden, maar een doordringende geur van een nabijgelegen fabriek verstoort al snel haar frisse start. Hoewel de fabriek zich aan alle regels houdt, maken de moeder en haar buurtgenoten zich zorgen over hun gezondheid. Een betrokken ambtenaar wil ingrijpen, maar stuit op de grenzen van wet- en regelgeving. Wie trekt er in de strijd tussen woningbouw, gezondheid en industrie aan het kortste eind?
Wat doe je als je buurman een chemische fabriek is? Dit najaar onderzoekt de redactie van De Balie Live Journalism samen met AT5 de dilemma’s tussen de overlastggevende industrie en oprukkende woningbouw. Op basis van interviews is de theatervoorstelling met betrokkenen in Amsterdam Wat u inademt, heet immissie gemaakt. Na de voorstelling is er een gesprek met Jeroen Olthof, gedeputeerde voor Gezondheid en Milieu van de provincie Noord-Holland, en Reinier van Dantzig, wethouder Woningbouw en Ruimtelijke Ordening van de gemeente Amsterdam.
Journalistiek theater: Wat u inademt, heet immissie
Locatie
Vergelijkbaar in Amsterdam

Ruimte voor vrije ruimte

Fall After Grace: SNDO Graduation Festival 2025 PROGRAM ONE

Emoji Explosie HNTJong

THREESOME

Jef Uyttenhove & Simon Kleinhesselink / Toneelacademie Maastricht - More of Less of Me

Decolonising Pleasure

ART SCIENCE dialogues met Kunstenaar Ton Kruse en wetenschapper Juliet Vink

Meldpunt Discriminatie on tour

City Talks Amsterdam: Breathing Space
