Ga naar hoofdinhoud
Theater en podiumkunsten

Werken en dagen

Waar FC Bergmans vorige productie 'The Sheep Song' (2021) een lofzang was op de vrijheid van het individu en de maakbaarheid van het leven, is 'Werken en dagen' een ware ode aan de onstuitbare kracht van de groep en de grenzeloze macht van de natuur. Al wordt het in zekere zin – en onvermijdelijk – ook een elegie.

Werken en dagen

Locatie

Internationaal Theater Amsterdam (ITA)
Leidseplein 26
1017 PT Amsterdam
Toon in Google Maps

Over het leven op (en met) het land

In 700 v. Chr. stelde de Griekse dichter Hesiodos voor zijn broer een reeks raadgevingen op schrift betreffende de kunst van het landbouwen. Deze brief, getiteld Werken en dagen, werd een boerenalmanak in dichtvorm, die agrarische adviezen paart aan een handleiding voor het leven in het algemeen.

FC Bergman adopteert Hesiodos’ titel voor een eigen reflectie over het leven op (en met) het land. Een leven geleefd op de maat van de seizoenen, volgens de wetten van de grond en de gebruiken van de gemeenschap die hem bewerkt.

Een nieuwe tijd echter, met nieuwe mogelijkheden en verlangens, woekert zich een weg in dit broze huwelijk tussen mens en aarde.

Toegankelijkheid

Algemene voorzieningen

Aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Assistentiehond toegestaan
  • Persoonlijke assistent
  • Zintuigelijke beleving

Werken en dagen

Locatie

Internationaal Theater Amsterdam (ITA)
Leidseplein 26
1017 PT Amsterdam
Toon in Google Maps