Ga naar hoofdinhoud
Concerten

Amsterdamse Cantorij: Unser Wandel ist im Himmel

In dit concert brengt de Amsterdamse Cantorij een selectie van koorwerken uit de hoog- en laatbarok (ca. 1650-1750), die laat zien hoe de koormuziek zich in die periode heeft ontwikkeld. In de vroege werken is nog duidelijk de invloed van Schütz en Monteverdi te horen, terwijl de latere werken al vooruitgrijpen op Haydn en Mozart. Uiteraard speelt Johann Sebastian Bach in deze ontwikkeling een belangrijke rol. Kom luisteren in de Waalse Kerk. Let op: genoemde eindtijd is een indicatie en kan afwijken.

Amsterdamse Cantorij: Unser Wandel ist im Himmel

Locatie

De Waalse Kerk
Walenpleintje 159
1012 JZ Amsterdam
Toon in Google Maps

Werken van de familie Bach

Van hem horen we het beroemde motet Lobet den Herrn, maar het programma omvat ook werken van zijn oudere neef Johann Christoph Bach, zijn jongere neef en leerling Johann Ernst Bach en zijn schoonzoon en leerling Johann Christoph Altnickol. Ook Bachs eigen grote voorbeeld, Dietrich Buxtehude, komt aan bod.

Een belangrijke rol is verder weggelegd voor een aantal minder bekende, maar interessante Duitse componisten uit de tweede helft van de zeventiende eeuw, Christoph Bernhard en Franz Tunder. Ter illustratie van de grote invloed van de Franse op de Duitse barok wordt het concert afgesloten met het feestelijke Magnificat van de Franse componist Henry Du Mont.

De Amsterdamse Cantorij staat onder leiding van Felix van den Hombergh en werken voor dit concert samen met het Barokorkest van de Amsterdamse Cantorij.

Toegankelijkheid

Amsterdamse Cantorij: Unser Wandel ist im Himmel

Locatie

De Waalse Kerk
Walenpleintje 159
1012 JZ Amsterdam
Toon in Google Maps